B. Reserves en voorzieningen
Overzicht eigen financieringsmiddelen (reserves)
Terug naar navigatie - B. Reserves en voorzieningen - Overzicht eigen financieringsmiddelen (reserves)Bedragen in € |
||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Overzicht eigen financieringsmiddelen (reserves) |
||||||||
Nr. |
Omschrijving reserve |
Saldo 01-01-2027 |
Toevoeging |
Onttrekking |
Saldo 31-12-2027 |
|||
1 |
Algemene reserve |
27.657.256 |
- |
-2.158.782 |
25.498.474 |
|||
2 |
Reserve personele veerkracht |
350.000 |
80.537 |
-80.537 |
350.000 |
|||
3 |
Reserve revitalisering dorpskern Ossendrecht |
2.176 |
- |
- |
2.176 |
|||
4 |
Reserve revitalisering dorpskern Woensdrecht |
1.342 |
- |
- |
1.342 |
|||
5 |
Reserve Maintenance Valley |
23.531 |
- |
- |
23.531 |
|||
6 |
Reserve budget gemeenteraad |
208.231 |
- |
- |
208.231 |
|||
7 |
Reserve Business Park Aviolanda BV |
3.900.000 |
- |
- |
3.900.000 |
|||
8 |
Reserve groenfonds |
126.265 |
- |
- |
126.265 |
|||
9 |
Bestemmingsreserve materieel team Wijk- & Dorpsbeheer |
98.503 |
190.500 |
-41.750 |
247.253 |
|||
10 |
Bestemmingsreserve budget dorpsplatforms |
46.149 |
- |
- |
46.149 |
|||
11 |
Reserve Omgevingswet |
67.289 |
- |
- |
67.289 |
|||
12 |
Reserve anterieure overeenkomsten |
40.000 |
- |
- |
40.000 |
|||
13 |
Reserves ter dekking van kapitaallasten |
7.703.432 |
1.036.455 |
-690.030 |
8.049.857 |
|||
14 |
Bestemmingsreserve grote incidentele wielerevenementen |
80.000 |
- |
- |
80.000 |
|||
15 |
Bestemmingsreserve Leefomgeving |
34.225 |
500.000 |
-1.665 |
532.560 |
|||
16 |
Bestemmingsreserve Duurzaamheid |
424.191 |
- |
-125.419 |
298.772 |
|||
17 |
Bestemmingsreserve Asielopvang |
250.000 |
- |
- |
250.000 |
|||
Totaal |
41.012.590 |
1.807.492 |
-3.098.183 |
39.721.899 |
||||
Overzicht eigen financieringsmiddelen (voorzieningen)
Terug naar navigatie - B. Reserves en voorzieningen - Overzicht eigen financieringsmiddelen (voorzieningen)Bedragen in € |
||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Overzicht eigen financieringsmiddelen (voorzieningen) |
||||||||
Nr. |
Omschrijving voorziening |
Saldo 01-01-2027 |
Toevoeging |
Onttrekking |
Saldo 31-12-2027 |
|||
Voor verplichtingen, verliezen & risico's |
||||||||
1 |
Voorziening wethouderspensioenen (Wet Appa) |
2.702.000 |
- |
- |
2.702.000 |
|||
2 |
Voorziening wachtgelden oud wethouders |
- |
- |
- |
- |
|||
3 |
Voorziening RVU (Regeling Vervroegd Uittreden) |
45.962 |
- |
- |
45.962 |
|||
4 |
Voorziening Verlofsparen |
335.525 |
- |
- |
335.525 |
|||
5 |
Voorziening groenexploitatie Berglaan Woensdrecht |
18.696 |
- |
- |
18.696 |
|||
- |
||||||||
Onderhoudsegalisatievoorzieningen |
- |
|||||||
6 |
Voorziening onderhoud gemeentelijke gebouwen |
305.373 |
470.140 |
-252.764 |
522.749 |
|||
7 |
Voorziening onderhoud openbare verlichting |
181.600 |
281.000 |
-259.500 |
203.100 |
|||
8 |
Voorziening onderhoud wegen |
329.118 |
1.022.000 |
-1.047.000 |
304.118 |
|||
- |
||||||||
Van derden verkregen middelen die specifiek besteed moeten worden |
- |
|||||||
9 |
Voorziening riolering |
- |
- |
- |
- |
|||
10 |
Voorziening vervangingsinvesteringen riolering |
8.333.186 |
1.212.438 |
-1.725.800 |
7.819.824 |
|||
11 |
Voorziening egalisatie afvalinzameling & -verwerking |
877.373 |
- |
-100.105 |
777.268 |
|||
Totaal |
13.128.833 |
2.985.578 |
-3.385.169 |
12.729.242 |
||||
Overzicht stortingen in reserves meerjarig
Terug naar navigatie - B. Reserves en voorzieningen - Overzicht stortingen in reserves meerjarigBedragen in € |
||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jaarlijkse stortingen in reserves |
||||||||||||
Nr. |
Omschrijving reserve |
Reden van storting |
2027 |
2028 |
2029 |
2030 |
I/S |
|||||
9 |
Bestemmingsreserve materieel
team Wijk- & Dorpsbeheer |
Jaarlijkse dotatie |
-190.500 |
-190.500 |
-190.500 |
-190.500 |
S |
|||||
13 |
Reserve ter dekking van kapitaallasten |
Jaarlijkse storting |
-10.101 |
-10.101 |
-10.101 |
-10.101 |
S |
|||||
Subtotaal structurele stortingen |
-200.601 |
-200.601 |
-200.601 |
-200.601 |
S |
|||||||
2 |
Reserve personele veerkracht |
Div. aanvullingen/stortingen vanuit openstaande formatie e.d. |
-80.537 |
- |
- |
- |
I |
|||||
13 |
Reserve ter dekking van kapitaallasten |
Herinrichting Antwerpsestraat Putte 2027 |
-450.000 |
- |
- |
- |
I |
|||||
13 |
Reserve ter dekking van kapitaallasten |
Netto-winst grex Centrum Hoogerheide |
-415.854 |
- |
- |
- |
I |
|||||
13 |
Reserve ter dekking van kapitaallasten |
Aanschaf/vervanging speeltoestellen & -locaties |
-125.000 |
- |
- |
- |
I |
|||||
13 |
Reserve ter dekking van kapitaallasten |
Aanschaf riooldoorspuitapparaat |
-25.000 |
- |
- |
- |
I |
|||||
13 |
Reserve ter dekking van kapitaallasten |
Aanschaf container 2027 |
-10.500 |
- |
- |
- |
I |
|||||
13 |
Reserve ter dekking van kapitaallasten |
Netto fin.resultaat grondexpl. Bergsestraat Huijbergen |
- |
-802.992 |
- |
- |
I |
|||||
13 |
Reserve ter dekking van kapitaallasten |
Aanschaf/vervanging tractor 2028 |
- |
-112.500 |
- |
- |
I |
|||||
13 |
Reserve ter dekking van kapitaallasten |
Aanschaf bladzuigwagen |
- |
-72.000 |
- |
- |
I |
|||||
13 |
Reserve ter dekking van kapitaallasten |
Aanschaf/vervanging houtversnipperaar |
- |
-50.250 |
- |
- |
I |
|||||
13 |
Reserve ter dekking van kapitaallasten |
Aanschaf/vervaning schutfrees 2029 |
- |
- |
-30.250 |
- |
I |
|||||
13 |
Reserve ter dekking van kapitaallasten |
Aanschad/vervanging wied-eg 2029 |
- |
- |
-25.000 |
- |
I |
|||||
15 |
Best.res. Leefomgeving |
2e storting vanuit Algemene Reserve |
-500.000 |
- |
- |
- |
I |
|||||
Subtotaal incidentele stortingen |
-1.606.891 |
-1.037.742 |
-55.250 |
- |
I |
|||||||
Totaal |
-1.807.492 |
-1.238.343 |
-255.851 |
-200.601 |
I/S |
|||||||
I / S (= incidenteel / structureel) |
||||||||||||
Overzicht onttrekkingen aan reserves meerjarig
Terug naar navigatie - B. Reserves en voorzieningen - Overzicht onttrekkingen aan reserves meerjarigBedragen in € |
|||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jaarlijkse onttrekkingen aan reserves |
|||||||||||||
Nr. |
Omschrijving reserve |
Reden van onttrekking |
2027 |
2028 |
2029 |
2030 |
I/S |
||||||
13 |
Reserves ter dekking van kapitaallasten |
Jaarlijkse aanwending egalisatiereserves ter dekking van kapitaallasten |
690.030 |
737.410 |
683.713 |
588.615 |
S |
||||||
Subtotaal structurele onttrekkingen |
690.030 |
737.410 |
683.713 |
588.615 |
S |
||||||||
1 |
Algemene reserve |
Dotatie bestemmingsreserve 'Leefomgeving' |
500.000 |
- |
- |
- |
I |
||||||
1 |
Algemene reserve |
Herinrichting Antwerpsestraat Putte 2027 |
450.000 |
- |
- |
- |
I |
||||||
1 |
Algemene reserve |
Opstellen gebiedsvisies Dorpen en Kernen 2027 |
300.000 |
- |
- |
- |
I |
||||||
1 |
Algemene reserve |
Strategische HR-Agenda 2027-2028 |
200.000 |
200.000 |
- |
- |
I |
||||||
1 |
Algemene reserve |
Uitvoeringsprogramma Vrijetijdseconomie 2027 |
200.000 |
- |
- |
- |
I |
||||||
1 |
Algemene reserve |
Vervanging/aanschaf speeltoestellen & -locaties |
125.000 |
- |
- |
- |
I |
||||||
1 |
Algemene reserve |
Organisatie ontwikkeling 2027-2028 |
100.000 |
100.000 |
- |
- |
I |
||||||
1 |
Algemene reserve |
Tijdelijke uitbreiding formatie RO & VTH BOA's |
93.782 |
- |
- |
- |
I |
||||||
1 |
Algemene reserve |
Transitie landelijk gebied 2027-2028 |
50.000 |
50.000 |
- |
- |
I |
||||||
1 |
Algemene reserve |
Initiatievenpot Dorpen en Kernen |
50.000 |
- |
- |
- |
I |
||||||
1 |
Algemene reserve |
Onderzoek huisvesting carnavals-bouwclubs 2027 |
50.000 |
- |
- |
- |
I |
||||||
1 |
Algemene reserve |
Eenmalige bijdrage Grenspark Kalmthoutse Heide project MONA |
40.000 |
- |
- |
- |
I |
||||||
2 |
Reserve personele veerkracht |
div. aanwendingen tbv formaties/inhuur/RVU uitk. etc. |
80.537 |
- |
- |
- |
I |
||||||
9 |
Bestemmingsreserve materieel team Wijk- en Dorpsbeheer |
Aanschaf/vervanging riooldoorspuit-apparaat 2027 |
25.000 |
- |
- |
- |
I |
||||||
9 |
Bestemmingsreserve materieel team Wijk- en Dorpsbeheer |
Aanschaf container 2027 |
10.500 |
- |
- |
- |
I |
||||||
9 |
Bestemmingsreserve materieel team Wijk- en Dorpsbeheer |
Aanschaf/vervanging hogedrukreiniger 2027 |
6.250 |
- |
- |
- |
I |
||||||
9 |
Bestemmingsreserve materieel team Wijk- en Dorpsbeheer |
Aanschaf/vervanging tractor 2028 |
- |
112.500 |
- |
- |
I |
||||||
9 |
Bestemmingsreserve materieel team Wijk- en Dorpsbeheer |
Aanschaf/vervangingbladzuigwagen 2028 |
- |
72.000 |
- |
- |
I |
||||||
9 |
Bestemmingsreserve materieel team Wijk- en Dorpsbeheer |
Aanschaf/vervanging houtversnipperaar 2028 |
- |
50.250 |
- |
- |
I |
||||||
9 |
Bestemmingsreserve materieel team Wijk- en Dorpsbeheer |
Aanschaf/vervanging aanhangwagens 2028 |
- |
15.000 |
- |
- |
I |
||||||
9 |
Bestemmingsreserve materieel team Wijk- en Dorpsbeheer |
Aanschaf/vervanging kunstmeststrooier 2028 |
- |
6.250 |
- |
- |
I |
||||||
9 |
Bestemmingsreserve materieel team Wijk- en Dorpsbeheer |
Aanschaf/vervanging schutfrees 2029 |
- |
- |
30.250 |
- |
I |
||||||
9 |
Bestemmingsreserve materieel team Wijk- en Dorpsbeheer |
Aanschaf/vervanging wied-eg 2029 |
- |
- |
25.000 |
- |
I |
||||||
9 |
Bestemmingsreserve materieel team Wijk- en Dorpsbeheer |
Aanschaf/vervanging rolveger gladheidsbestrijding 2029 |
- |
- |
9.250 |
- |
I |
||||||
9 |
Bestemmingsreserve materieel team Wijk- en Dorpsbeheer |
Aanschaf 2 wielige frees 2030 |
- |
- |
- |
9.500 |
I |
||||||
9 |
Bestemmingsreserve materieel team Wijk- en Dorpsbeheer |
Aanschaf schrobmachine 2030 |
- |
- |
- |
5.250 |
I |
||||||
9 |
Bestemmingsreserve materieel team Wijk- en Dorpsbeheer |
Aanschaf trilplaat 2030 |
- |
- |
- |
2.750 |
I |
||||||
15 |
Bestemmingsreserve Leefomgeving |
Bijdrage burgerinitiatief groenproject Ossendrecht |
1.665 |
1.665 |
- |
- |
I |
||||||
16 |
Bestemmingsreserve Duurzaamheid |
Aanwendingen o.b.v. opstellen Visie Duurzaamheid |
125.419 |
125.419 |
- |
- |
I |
||||||
Subtotaal incidentele onttrekkingen |
2.408.153 |
733.084 |
64.500 |
17.500 |
I |
||||||||
Totaal |
3.098.183 |
1.470.494 |
748.213 |
606.115 |
I/S |
||||||||
I / S (= incidenteel / structureel) |
|||||||||||||